V řece v Přešticích se topila žena! Do nemocnice ji přepravil vrtulník

Všechny složky IZS svedly ve čtvrtek 8.1.2015 před polednem boj o život ženy, která se topila v řece v Přešticích. Seniorku se nakonec podařilo z ledové vody dostat. Do nemocnice v Plzni ji následně transportoval vrtulník. Případ dál šetří policie.

K neštěstí došlo krátce před polednem, kdy jeden ze svědků viděl v řece mávající ruce člověka. Okamžitě bylo jasné, že v ledové vodě někdo bojuje o holý život. „Na místo vyjeli hasiči i Zdravotnická záchranná služby řekl  mluvčí policie Jan Koželuh.

Zhruba po půl hodině se podařilo hasičům ženu z vody dostat a následně už byla předána do péče zdravotníků. Resuscitací se jim ženu podařilo přivést k životu. Na místo také přiletět vrtulník Letecké záchranné služby, který ženu transportoval do nemocnice v Plzni. Celý případ dál šetří policie.

Podle neoficiálních informací se jednalo pravděpodobně o pokus o sebevraždu, potvrdil místní dělník. Policie našla doma dopis na rozloučenou. Letečtí záchranáři stařenku v kritickém stavu přepravili do Fakultní nemocnice Plzeň, kde i přes veškerou péči lékařů svůj boj o život prohrála.

foto zdroj : krimi-plzen.cz a JanochINFO.cz